Okna aluminiowe

Okna aluminiowe – eleganckie, ekologiczne i co najważniejsze najcieplejsze okna.

Seria ECO

 
 

Przenikalność cieplna Uw od 0.64 W/(m2K).

 

Profile głębokości 70mm.

 

Przekładki termiczne z innowacyjnego
materiału o nowym kształcie.

 

Zakres szklenia do 63mm grubości szyby.

 

Maks. wymiary skrzydła 1350x2700mm.

Seria STANDARD

 
 

Przenikalność cieplna Uw od 0.62 W/(m2K).

 

Profile głębokości 77mm.

 

Dwukomponentowa uszczelka centralna.

 

Zakres szklenia do 70mm grubości szyby.

 

Maks. wymiary skrzydła 1700x3000mm.

Seria PREMIUM

 
 

Przenikalność cieplna Uw od 0.53 W/(m2K).

 

Profile głębokości 95mm.

 

Ponadnormatywne parametry szczelnościowe i izolacyjne.

 

Zakres szklenia do 81mm grubości szyby.

 

Maks. wymiary skrzydła 1700x2900mm.

Zalety okien aluminiowych:

  • Wysoka trwałość i odporność na korozję, co zapewnia długą żywotność produktu.
  • Doskonała izolacja termiczna i akustyczna, co pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach oraz redukcję hałasu z zewnątrz.
  • Duża wytrzymałość na obciążenia mechaniczne i wandalizm, co zwiększa bezpieczeństwo domu lub budynku.
  • Estetyczny wygląd, który pozwala na dopasowanie okien do różnego stylu architektonicznego.
  • Łatwość w utrzymaniu czystości i konserwacji, co minimalizuje koszty eksploatacyjne i czas potrzebny na pielęgnację.
  • Możliwość wyposażenia w dodatkowe elementy, takie jak rolety, moskitiery czy systemy wentylacyjne, co zwiększa komfort użytkowania okien.

Na czym polega ciepły montaż?

Ciepły montaż to specjalna metoda montażu okien, która pozwala na uniknięcie mostków termicznych, czyli miejsc, w których dochodzi do utraty ciepła. W tradycyjnym montażu okien, często stosowanym w przeszłości, okna były montowane za pomocą kotew metalowych, które łączyły okno z otworem w murze. To powodowało powstanie mostków termicznych, przez które traciło się ciepło z pomieszczenia na zewnątrz, a powietrze zewnętrzne przepływało do wnętrza.

W ciepłym montażu okien, zamiast kotew metalowych, stosuje się specjalne profile termoizolacyjne, które zapobiegają powstawaniu mostków termicznych. W tym przypadku, okno jest montowane na specjalnym kleju, który zwiększa izolację termiczną, a następnie uszczelniane są szczeliny między oknem a otworem w murze specjalną pianką. Dzięki temu, okno jest ściśle zamocowane, nie ma możliwości przeciągów ani wycieków powietrza, a izolacja termiczna jest na bardzo wysokim poziomie.

Ciepły montaż okien jest bardziej skomplikowany i kosztowny niż tradycyjny montaż, ale pozwala na oszczędność energii i redukcję kosztów ogrzewania w dłuższej perspektywie.

Wygodne okna aluminiowe przesuwne

Przesuwne okna aluminiowe to wygodne rozwiązanie. W porównaniu z uchylnymi są one o wiele prostsze do wyczyszczenia. Zajmują także mniej miejsca we wnętrzach, więc ozdobienie ich zasłonami czy roletami nie zmniejszy dostępnej na parapecie przestrzeni. Dodatkowo zapewniają one lepszy dostęp do naturalnego światła, co jest szczególnie istotne w sezonie jesienno-zimowym, kiedy długość trwania dnia w ciągu doby staje się coraz krótsza. Możemy też zapewnić, że do otwierania i zamykania okien aluminiowych przesuwnych z oferty Pell Plast nie trzeba używać siły — nasze produkty przesuwają się bezproblemowo, gdyż zostały wyposażone w wysokiej jakości prowadnice.

Eleganckie okna: antracyt

Elewacja stanowi wizytówkę każdego budynku. Aby fasada domu, bloku mieszkalnego albo siedziby firmy prezentowała się spójnie oraz elegancko, należy do niej dobrać odpowiednią stolarkę otworową. Antracyt to bardzo ciemny, niemal czarny odcień szarego. Aluminiowe ramy okien, które zostały wykonane w tym kolorze, dobrze sprawdzą się zarówno w przypadku nowoczesnej, jak i bardziej tradycyjnej architektury. Najlepiej komponują się z chłodnymi lub neutralnymi barwami, a także stylem skandynawskim czy minimalistycznym.

Okna aluminiowe Toruń

Nasza siedziba znajduje się w Toruniu. Współpracujemy z firmami budowlanymi również z innych miast położonych w województwie kujawsko-pomorskim — takich jak Bydgoszcz. Okna aluminiowe z ramami w kolorze antracytu, które oferujemy, doskonale pasują do elewacji różnych budynków. Charakteryzują się też wysoką wytrzymałością, dobrymi właściwościami izolacyjnymi, a także łatwością w utrzymaniu w czystości. Dzięki swoim licznym zaletom stanowią świetny wybór zarówno do nowych, jak i starszych nieruchomości.

Aluminiowe okna od Pell Plast

W ofercie aluminiowych okien mamy nie tylko standardowe rozwiązania — jesteśmy też w stanie wykonać oryginalne produkty na podstawie projektu opracowanego według wymagań oraz potrzeb Klienta. Możemy zaproponować również ich montaż w docelowym miejscu. Zapewniamy także serwis posprzedażowy na wysokim poziomie. W naszej pracy kierujemy się terminowością, rzetelnością, fachową wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy.


Trwałe i estetyczne okna aluminiowe dla Twojego domu

Okna aluminiowe to ponadczasowy wybór, jeśli chodzi o elementy wykończeniowe. Tak jak już wspomnieliśmy – są uniwersalne, trwałe, wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Do tego pozwalają na tworzenie nowoczesnych i stylowych aranżacji wnętrz. Ich smukłe ramy dają możliwość maksymalnego wykorzystania naturalnego światła, co sprawia, że pomieszczenia stają się jaśniejsze, przytulniejsze i bardziej przestronne. Warto też dodać, że aluminium jest materiałem, który można łatwo formować, co daje nieograniczone możliwości projektowania – dzięki temu powstają okna o różnych rozmiarach i wykończeniach, dając szerokie pole do popisu dla osób, które szukają unikalnych i oryginalnych rozwiązań w zakresie stolarki aluminiowej.

Okna aluminiowe przesuwne, standardowe, w kolorze antracytu – wybór należy do Ciebie

Dostępne są okna z serii Eco, Standard i Premium w popularnym kolorze antracytuokna aluminiowe przesuwne do przestronnych domów jednorodzinnych, okna uchylne czy rozwierno-uchylne. W Pellplast stworzymy projekt okien aluminiowych szyty na miarę Twoich potrzeb, pasujący do elewacji i wnętrz. Wystarczy, że przekażesz naszemu zespołowi projektowemu Twoje oczekiwania względem okien, a my przygotujemy projekt z niezbędną dokumentacją i planami produkcji. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszyn i niezawodnymi narzędziami do obróbki, frezowania czy malowania. Gwarantujemy więc profesjonalne wykonanie okien aluminiowych, a także ich późniejszy montaż, obejmujący składanie, instalowanie i podłączanie.

Nowoczesne okna aluminiowe: Bydgoszcz – stolarka okienna na miarę Twoich potrzeb

Okna aluminiowe to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także elegancki element wystroju wnętrz. Ich trwałość, estetyka, efektywność energetyczna oraz łatwość konserwacji sprawiają, że są one doskonałym wyborem dla każdego, kto poszukuje innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań do swojego domu lub biura. Dzięki nim można stworzyć przestrzeń, która nie tylko wygląda pięknie, ale także zapewnia komfort i oszczędność energetyczną przez wiele lat. Zachęcamy do wyboru naszych rozwiązań z zakresu stolarki aluminiowej Klientów z Bydgoszczy.